Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Stockholm Cup 2019/2020 B

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Kvartsfinal
2020-03-26 20:00 150971105 Mariebergs SK (4) - Rågsveds IF (3) 0 - 2 Hagsätra IP 1
2020-03-28 16:00 150971103 Grödinge SK (5) - Rinkeby United FC (4) 4 - 2 Broängsplan 1
2020-03-29 150971104 Skogås-Trångsunds FF (5) - Högalids IF (5) Uppskj. Nytorps Mosse IP 1
2020-03-29 18:00 150971106 Åkersberga FC (6) - Storskogens SK (5) 9 - 10 e.s. Röllingby 1
1/8-final
2020-02-29 12:00 150971099 Norrtulls SK (5) - Rågsveds IF (3) 3 - 5 Stadshagens IP 1
2020-03-06 20:00 150971097 Råsunda IS (7) - Skogås-Trångsunds FF (5) 3 - 7 Skytteholms IP 2
2020-03-07 12:00 150971096 Tullinge BK (7) - Grödinge SK (5) 7 - 8 e.s. Brantbrinks IP 1
2020-03-07 12:00 150971102 FK Ekipa (6) - Storskogens SK (5) 5 - 6 e.s. Hagsätra IP 1
2020-03-08 20:00 150971098 Essinge IK (6) - Högalids IF (5) 1 - 3 Stadshagens IP 1
2020-03-11 20:30 150971100 Mariebergs SK (4) - Spånga IS FK (3) 3 - 0 Grimsta IP 1
2020-03-12 20:00 150971095 Norsborg FC (6) - Rinkeby United FC (4) 10 - 11 e.s. Fittja BP 1
2020-03-13 19:30 150971101 Åkersberga FC (6) - Wollmars FF (5) 3 - 0 Röllingby 1
1/16-final
2020-02-11 20:00 150971091 Olympia Stockholm FF (7) - Wollmars FF (5) 1 - 2 Åkeshovs BP 1
2020-02-16 15:30 150971082 Grödinge SK (5) - Assyriska United IK (3) 6 - 2 Södertälje Fotbollsarena
2020-02-16 16:15 150971084 Rönninge Salem Fotboll (6) - Skogås-Trångsunds FF (5) 0 - 5 Berga IP 1
2020-02-16 17:30 150971088 Råsunda FC (6) - Rågsveds IF (3) 1 - 8 Skytteholms IP 2
2020-02-16 19:15 150971083 Råsunda IS (7) - Boo FF (4) 2 - 1 Skytteholms IP 3
2020-02-19 20:30 150971089 Camdja IKF (6) - Spånga IS FK (3) 3 - 5 Grimsta IP 1
2020-02-20 20:00 150971092 FC Sampierdarenese (6) - Åkersberga FC (6) 1 - 5 Djursholms IP 2
2020-02-21 20:00 150971094 Åkeshovs IoFK (6) - FK Ekipa (6) 6 - 7 e.s. Stadshagens IP 1
2020-02-22 14:00 150971081 Tullinge BK (7) - Erikslunds KF (4) 4 - 2 Brantbrinks IP 2
2020-02-22 16:00 150971080 Norsborg FC (6) - FC Djursholm (4) 3 - 1 Brunna IP 2
2020-02-22 16:30 150971093 Ultimate Concern IF (7) - Storskogens SK (5) 3 - 8 Norrvikens IP 1
2020-02-23 16:00 150971090 Mariebergs SK (4) - Älta IF (4) 3 - 2 Stadshagens IP 1
2020-02-23 17:00 150971087 Wäsby FC (6) - Norrtulls SK (5) 2 - 5 Södervik 1
2020-02-23 19:30 150971085 Essinge IK (6) - FC Södrasidan (5) 2 - 1 Åkeshovs BP 1
2020-02-23 20:10 150971086 Åkersberga BK (7) - Högalids IF (5) 1 - 7 Röllingby 1
2020-02-28 20:00 150971079 Stockholms IF Midia (6) - Rinkeby United FC (4) 2 - 5 Stadshagens IP 1
1/32-final
2019-10-18 20:00 150971060 Råsunda IS (7) - Stuvsta IF (5) 5 - 3 Råsunda IP 1
2019-10-19 14:00 150971056 Edessa Syrianska KIF (6) - Wollmars FF (5) 2 - 4 Järfällavallen 2
2019-10-20 16:00 150971074 Grödinge SK (5) - Danderyds SK FF (5) 3 - 2 Broängsplan 1
2019-10-22 20:05 150971075 FC Sampierdarenese (6) - Bromstens IK (6) 4 - 3 Djursholms IP 2
2019-10-23 20:00 150971053 Olympia Stockholm FF (7) - Mälarhöjden-Hägersten FF (5) 2 - 0 Vällingby BP 1
2019-10-23 20:00 150971054 Åkersberga BK (7) - Roslags-Kulla IF (5) 4 - 3 Margretelunds IP 2
2019-10-23 20:00 150971067 FK Ekipa (6) - IK Säbysjön (6) 14 - 13 Farsta IP 1
2019-10-23 20:00 150971073 Ljungbackens IF (6) - Norrtulls SK (5) 3 - 9 Stadshagens IP 1
2019-10-23 20:00 150971077 Åkersberga FC (6) - Reymersholms IK (4) 8 - 3 Röllingby 1
2019-10-23 20:05 150971070 FC Djursholm (4) - FC Brandbergen (5) 3 - 1 Djursholms IP 2
2019-10-24 19:45 150971065 IFK Viksjö (5) - Rågsveds IF (3) 3 - 4 Viksjövallen 2
2019-10-24 20:00 150971064 Åkeshovs IoFK (6) - Segeltorps IF (4) 10 - 9 e.s. Åkeshovs BP 1
2019-10-24 20:00 150971076 Kallhälls FF (7) - Rönninge Salem Fotboll (6) 2 - 5 Bolindervallen 2
2019-10-25 20:00 150971066 Stockholms IF Midia (6) - Polonia Falcons FF (6) 4 - 2 Ärvinge BP 1
2019-10-25 20:00 150971071 Råsunda FC (6) - Apollon Solna FK (6) 4 - 2 Skytteholms IP 3
2019-10-26 14:00 150971068 Camdja IKF (6) - Bele Barkarby FF (4) 4 - 0 Mälarhöjdens IP 1
2019-10-27 13:00 150971057 IFK Lidingö FC (7) - FC Södrasidan (5) 1 - 2 Lidingövallen 2
2019-10-27 14:00 150971052 Norsborg FC (6) - Hallonbergen IF (4) 4 - 1 Kärsby IP 1
2019-10-29 20:00 150971062 BK Fyren (7) - Essinge IK (6) 5 - 8 Mälarhöjdens IP 1
2019-10-30 19:00 150971063 Hammarby TFF (5) - Älta IF (4) 3 - 4 Hammarby IP 1
2019-10-30 20:00 150971072 Stureby SK (6) - Erikslunds KF (4) 3 - 4 Enskede IP 3
2019-10-31 19:30 150971059 Storskogens SK (5) - Spårvägens FF (4) 5 - 0 Sundbybergs IP 2
2019-11-01 20:00 150971058 BK Yardies (7) - Högalids IF (5) 6 - 7 Tantolundens BP 1
2019-11-04 19:00 150971069 Ursvik IK (6) - Wäsby FC (6) 1 - 3 Sundbybergs IP 2
2019-11-04 20:00 150971050 Ultimate Concern IF (7) - Bollmora Internacional IKF (6) 3 - 0 Norrvikens IP 1
2019-11-04 20:00 150971061 Marockanska FC (7) - Mariebergs SK (4) 6 - 7 Brunna IP 2
2019-11-09 15:00 150971051 Tullinge BK (7) - Bollstanäs SK (4) 3 - 2 Brantbrinks IP 1
2019-11-11 20:00 150971055 Skogås-Trångsunds FF (5) - Enebybergs IF (4) 4 - 0 Nytorps Mosse IP 1
2019-11-16 14:00 150971078 Ingarö IF (5) - Rinkeby United FC (4) 5 - 6 e.s. Ösby BP 1
1/64-final
2019-10-09 20:00 150971003 Oranje FK (7) - Hallonbergen IF (4) 6 - 7 Essinge IP 1
2019-10-10 20:00 150971031 Erikslunds KF (4) - Långholmen FC (4) 5 - 3 Erikslund 1
2019-10-10 20:05 150971049 FC Sampierdarenese (6) - FC of Hässelby (6) 3 - 0 Djursholms IP 2
2019-10-10 20:15 150971026 AIF Kista (7) - IK Säbysjön (6) 1 - 4 Tallbohovs IP 1
2019-10-10 20:30 150971009 Upplands-Bro United FK (7) - Wollmars FF (5) 2 - 3 Kungsängens IP 3
2019-10-11 20:00 150971005 Dynamo Täby FC (7) - Stockholms IF Midia (6) 1 - 2 Hägernäs IP 2
2019-10-12 12:00 150971024 Råsunda FC (6) - IF Söderkamraterna (7) 4 - 3 Skytteholms IP 3
2019-10-12 14:30 150971022 Idrottsgatans BK (6) - Polonia Falcons FF (6) 0 - 2 Danderydsvallen 2
2019-10-12 16:00 150971007 Olympia Stockholm FF (7) - Nacka United FF (6) WO (3 - 0) Vällingby BP 1
2019-10-13 14:00 150971046 Norsborg FC (6) - FC Iliria Stockholm (5) 5 - 3 Alby BP 1
2019-10-13 16:00 150971008 Skogås-Trångsunds FF (5) - Kista SC (4) 9 - 8 e.s. Nytorps Mosse IP 1
2019-10-13 16:00 150971010 Svensk-Palestinska FF (5) - Norrtulls SK (5) 4 - 5 Sätra BP 1
2019-10-13 16:00 150971015 Ultimate Concern IF (7) - Tudor Arms FC (6) 4 - 2 Norrvikens IP 2 Hall
2019-10-13 16:00 150971042 Solberga BK (7) - Grödinge SK (5) 0 - 13 Solberga BP 1
2019-10-13 16:00 150971047 FC Södrasidan (5) - Handelskamraternas IS (6) 3 - 2 Bredängs BP 1
2019-10-13 18:00 150971012 IFK Lidingö FC (7) - Konyaspor Kultur och IF (4) 5 - 4 Breviks IP 2
2019-10-13 18:00 150971014 Örby IS (6) - Roslags-Kulla IF (5) 2 - 3 Solberga BP 1
2019-10-13 18:00 150971020 BK Fyren (7) - Nynäshamns IF FK (6) 3 - 2 Mälarhöjdens IP 1
2019-10-13 18:00 150971037 FC Björnligan (7) - Bromstens IK (6) 0 - 8 Hammarbyhöjdens BP 1
2019-10-13 20:00 150971036 FC Tolkarna (7) - Stuvsta IF (5) 1 - 8 Stadshagens IP 1
2019-10-14 19:00 150971025 Mälarhöjden-Hägersten FF (5) - Viggbyholms IK FF (4) 5 - 3 e.s. Hägerstensåsens BP 1
2019-10-14 20:00 150971002 Åkeshovs IoFK (6) - IFK Stockholm FK (4) 4 - 3 Åkeshovs BP 1
2019-10-14 20:00 150971011 Kronobergs BK (7) - Reymersholms IK (4) 4 - 13 Essinge IP 1
2019-10-14 20:00 150971021 FK Ekipa (6) - Hässelby SK FF (4) 6 - 0 Farsta IP 1
2019-10-14 20:00 150971027 Högalids IF (5) - Älvsjö AIK FF (4) 3 - 2 Tantolundens BP 1
2019-10-14 20:00 150971029 IF Lokomotiv Blackeberg (6) - Hammarby TFF (5) 4 - 5 Stora Mossens IP 1
2019-10-14 20:00 150971032 Marockanska FC (7) - Som United FF (4) 5 - 3 Brunna IP 2
2019-10-14 20:00 150971041 Åkersberga FC (6) - Bondegatans Bajare FF (6) 11 - 1 Röllingby 1
2019-10-14 20:00 150971045 AK Stockholmsatleterna (7) - Camdja IKF (6) 1 - 6 Östermalms IP 1
2019-10-16 19:00 150971043 Sundbyberg FC (7) - Storskogens SK (5) 4 - 12 Örvallen 1
2019-10-16 20:00 150971001 IFK Bergshamra (7) - Åkersberga BK (7) 1 - 2 Margretelunds IP 2
2019-10-16 20:00 150971004 Gimonäs FC (5) - FC Djursholm (4) 1 - 4 Stora Mossens IP 1
2019-10-16 20:00 150971006 Järla IF FK (4) - Enebybergs IF (4) 2 - 3 Nacka IP 2
2019-10-16 20:00 150971023 Sörskogens IF (7) - Segeltorps IF (4) 3 - 9 Stuvsta IP 1
2019-10-16 20:00 150971028 Tullinge BK (7) - Bagarmossen Kärrtorp BK (4) 6 - 5 Brantbrinks IP 1
2019-10-16 20:00 150971033 IFK Tumba FK (4) - Älta IF (4) 1 - 2 Storvretens BP 1
2019-10-16 20:00 150971034 BK Gömmaren (7) - IFK Viksjö (5) 7 - 9 Källbrinks IP 3
2019-10-16 20:15 150971019 IFK Lidingö BK (5) - Bollstanäs SK (4) 6 - 7 e.s. Lidingövallen 2
2019-10-17 20:00 150971013 BK Yardies (7) - Tungelsta IF (4) 8 - 1 Tantolundens BP 1
2019-10-17 20:00 150971018 Ljungbackens IF (6) - FC Järfälla (4) 3 - 1 Östermalms IP 1
2019-10-17 20:00 150971030 Fullersta FK (6) - Mariebergs SK (4) 1 - 12 Källbrinks IP 3
2019-10-17 20:00 150971039 Suryoye Botkyrka KIF (7) - Ingarö IF (5) 3 - 4 Storvretens BP 1
2019-10-17 20:00 150971048 BK Gamla Karlbergare (5) - Rågsveds IF (3) 2 - 13 Stadshagens IP 1
2019-10-18 19:00 150971040 Cassi FF (6) - Bele Barkarby FF (4) 3 - 8 Essinge IP 1
2019-10-18 20:00 150971038 Boo SK (7) - Rinkeby United FC (4) 2 - 5 Myrsjö IP 1
2019-10-18 20:00 150971044 FC Söderort (7) - Wäsby FC (6) 6 - 12 Hägerstensåsens BP 1
2019-10-20 14:00 150971016 Ursvik IK (6) - Ösmo GIF FK (5) 2 - 0 Örvallen 1
2019-10-20 18:00 150971035 Bollmora Internacional IKF (6) - Vendelsö IK (4) 5 - 4 Trollbäckens IP 2
2019-10-20 19:30 150971017 Stureby SK (6) - Enskede FF (6) 5 - 3 Enskede IP 2

Postadress:
IFK Stockholm FK - Fotboll
Box 6067
14106 Kungens Kurva

Besöksadress:
Vårbergsvägen 55
12743 Skärholmen

Kontakt:
Tel: 0737893828
E-post: This is a mailto link

Se all info